Türk finans yöneticileri ticari faaliyetlerde güven kaygısı yaşıyor

Apr 25th 2014 | Europe

EuroFinance’in Türkiye’de 10. kez gerçekleştirdiği ‘’Türkiye’de Nakit, Maliye ve Risk Yönetimi’’ konferansında, uzman mali işler ve finans profesyonellerinin katıldığı ‘’Maliye  Kararları’’ oturumunda yapılan izleyici anketi,  Türkiye’deki uzmanların sadece yüzde 21’inin önümüzdeki 12 ay için işlerinin geleceğine dair pozitif düşünceye sahip olduğunu ortaya koydu. 

Uzmanların yalnızca yüzde 26’sı ise, koşulların aynı kalacağını düşünürken, ülkedeki mali yöneticilerinin yaklaşık yarısı (yüzde 53) önümüzdeki sene işlerinin nasıl olacağı ile ilgili daha az olumlu düşünceye sahip olduklarını belirttiler.

10 yıllık bir geleceğe baktığımızda Türk hazine ve finans yöneticileri ülkenin ekonomik geleceğinin geçmiş 10 yıla oranla daha iyi bir noktada olup olmayacağı konusunda ikiye ayrılmış durumda. Katılımcıların yüzde 44’ü bu süre içerisinde Türkiye’nin ekonomik geleceği için daha optimist hissederken, yüzde 42’lik bir kısım, gelecek 10 yılın getirecekleri konusunda huzursuz ve güvensiz hissediyor.

EuroFinance Yazı İşleri Müdürü Katharine Morton; ‘Türkiye’ deki şirketler için ve özellikle FOREX, iç ve dış jeopolitik riskler ile uğraşanlar için zor bir sene olduğunu görüyoruz. Yine de onuncu yıl dönümümüzde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, konuşmacılardan ve delegasyondan edindiğimiz izlenim, profesyonellerin bardağa dolu tarafından baktıkları yönünde’ açıklamasında bulundu.


EuroFinance, İstanbul’ da 15-16 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen, Türkiye’de Nakit, Maliye ve Risk Yönetimi konulu 10’uncu Yıllık konferansı esnasında seyircilere yönelik anket yapmıştır. Katılımcılar, elektronik oylama sistemiyle, küresel ekonomi ile ilgili belirlenen 10 kilit soruya cevap vermişlerdir. Sonuçlar, uzmanların katıldığı bir panelde ayrıca tartışılmıştır.

Anket, J.P. Morgan’ın sponsoru olduğu ve şirket mali işler yöneticilerinin en güncel olaylara bakışlarının değerlendirildiği, Maliye Kararları serisinin bir parçasıdır.

Mali işler yöneticilerinin sorumlulukları, şirketleri bünyesinde nakit yönetimini ve döviz alım satımını da kapsamaktadır.

EuroFinance, nakit yönetimi, mali işler ve risk konularında lider global konferans, eğitim ve araştırma sağlayıcısıdır. EuroFinance, Dünya çapında gerçekleştirdiği 50’den fazla etkinlikle, mali işler yöneticilerinin ve Finans Müdürlerinin (CFO) yenilikçi stratejilerini, en iyi deneyimlerini ve uzman görüşlerini birbirleri ile paylaşmasına fırsat sağlamıştır.

EuroFinance, nakit yönetimi ve maliye konularında, trendlere ve gelişimlere yönelik özgün bir bilgi birikimi ve emsalsiz bir küresel bakış açısı sunmaktadır. EuroFinance bir Economist Group iştirakidir.

Daha fazla bilgi için lüften www.eurofinance.com adresini ziyaret edin.

Manage Cookie Preferences
MENU